Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Erkek Klasik :

Ayakkabı Tasarımı

Bilinen o ki ayakkabı sektörü artık moda kavramlarını tamamıyla içinde bulunduran bir durum haline geldi. Eski dönemlerdeki gibi ihtiyaç çerçevesini kırarak tasarım ve şıklık ön planda olmak koşuluyla üretimler yapılmakta. Artık ayakkabılar piyasaya göre hareket etmekte ve insanların dış görünümünü yani şıklığını göstermek üzere tasarlanmaya başlamıştır. Bu konuda adını duyurmuş Martin Lenz’e sorulan bir soruya Martin şöyle cevap vermiştir; “Bir tasarımcının işi, yaratıcılık ve trend gözlemi kadar piyasa analizi de gerektirir.”. İşte bu durum ayakkabı tasarımının piyasa boyutlarındaki önemini arz etmektedir. Aynı şekilde ayakkabıların kıyafet ile olan uyumu da çok önemli bir detaydır.

Aslında bu durum piyasanın takibi meselesini daha rahat anlamaya yol açıyor. O yıl içerisinde moda dediğimiz kavramda, yeni moda kıyafetlere uygun yeni moda ayakkabılar getirilmesi satış imkânlarını kolaylaştırmaktadır. Modayı az miktarda görebileceğimiz spor ayakkabılarında ise rahatlık ve sağlık unsuru daha ön planda yer almaktadır. Bu durum bize biraz eskiden olduğu gibi ihtiyaç üzerine ayakkabı düşüncesini hatırlatıyor halde. Özellikle erkek ayakkabılarında görebileceğimiz bir durum olan bu kafa yapısı günümüzde de hala devam etmektedir. Erkeklerin kullanıma daha uygun ayakkabılar tercih etmesindeki sebebi ise tek düze ayakkabıları daha uzun süre kullanımından kaynaklandığı düşünülebilir. Birbirinden güzel ayakkabılar rahatlığı ön planda tasarıları ile birçok erkeğin ihtiyaçlarını karşılamakta bireylere beklentilerin fazlasını sunmaktadır.

Erkek Ayakkabıları

Ayakkabı kavramının oluşumu binlerce yıl ötesine dayanmaktadır. İlk bulguların mısır zamanına dayandığı düşünülürse ayakkabının öneminin geçmiş tarihlerde de ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu anlayabiliriz. 14. Yüzyılın son dönemlerinde uç kısmı oldukça uzun olan ayakkabılar, 17. Yüzyıllarda yerini daha detaylı tasarımlara bırakmıştır. Kadınlar ve erkeklere özel güzel tasarımlar öne sürülmeye başlanmış ve ayakkabıcılık sektörünün temelleri sağlamlaştırılmıştır. Günümüzde birbirinden farklı tasarımlara sahip olan ayakkabıları takip etmek oldukça zordur. Kadın, erkek ve çocuklara özel birbirinden güzel ayakkabılar modacılar tarafından uygun bir şekilde hazırlanmaktadır.

Rahatlık ve şıklık olarak son teknolojiyle üretilen ayakkabılar piyasaya sunularak her yıl yenilenen bir düzlemde satış yapmaktadır. Erkekleri için üretilmiş olan ayakkabılara bakacak olursak iskarpin, spor ayakkabısı, çizme, kundura gibi birçok çeşit ve bunların içerisinde markalaşma olduğunu görmek mümkün. Teknolojinin gelişmesiyle istenilen ürüne sahip olmak da artık çok kolay bir hal aldı. İnternet üzerinden dünya üzerindeki bütün ayakkabı tasarımlarına ulaşabilir ve beğendiğiniz ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz. Kargoculuk sistemiyle ürünlerin kapınıza kadar gelme imkânı da bulunabilir.

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.
123
© 2022 Ayakkabı Sitesi. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie