Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Bayan Terlik :

Ayakkabılar

İnsanlık âlemi milyonlarca yıldır doğa ile iç içe yaşamanın yollarını aramakta ve engelleri aşabilmek adına üretimde bulunmaktadır. Soğuktan korunmak için barınak, kıyafet gibi çözümler üretmiş ve yaşamını sürdürmenin yollarını bulmuştur. Bunun yanında bulgularını geliştirmeyi de ihmal etmemiştir. Çağımıza bakacak olursak gördüğümüz tasarımlar çoğumuzun hala inanamadığı boyutlarda olabiliyor. Mısır dönemlerinde kullanılan terlik benzeri materyaller günümüzde bir sektör haline gelmiş ayakkabıları oluşturmuştur. Ve bunun içerisinde bayan ve erkek olarak iki farklı kolda tasarımlar oluşturulmaya başlanmıştır.

Bu konuda hassasiyet gösteren bayanlar tarzlarını ayakkabılarına da yansıtabilecekleri çeşitliliğe sahipler. Bir kadın üzerine giydiği elbiseden, çantasının deseni, taktığı kolyesine kadar ince detayları ile ayakkabı seçimi yapmakta ve tabi ki şıklığına şıklık katabilmektedir. Teknolojinin avantajlarıyla dünyanın dört bir yanındaki ürüne ulaşarak modayı kolaylıkla takip edebilirken, online alışveriş imkanlarıyla alınan ürüne hiç yorulmadan sahip olabilirsiniz. Biri diğerinden güzel ayakkabılar güzelliğinize güzellik katacaktır. İnternetten istediğiniz markanın sitesine bakarak takip ettiğinin modacıların ayakkabı tasarımlarını görebilir ve çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

2012 Ayakkabıları Trend Renk ve Modelleri

Bu yıl, her yıl olduğu gibi ayakkabı trendinde çeşitli değişiklikler gözlemleniyor. Biz de sitemizde, okuyucularımıza yön vermesi amacıyla 2012 yılı için ayakkabılardaki trend renk ve modelleri ele alacağız.

2012 yılının trend renklerini incelediğimizde özellikle neon renklerin ön plana çıktığını, hatta birbiri ile zıtlık gösteren renklerin aynı ürünlerde bir arada kullanıldığını görüyoruz. Yalnız yer yer pastel renklerin tercih edildiği ayakkabıların da çok satanlar listesinde üst sıralarda bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Özellikle plajlarda kullanılan sert plastikten üretilmiş terlikler ve yaz aylarında kullanılan ayakkabılarda şeffaf modeller daha ön plana çıkmış durumda. Bu sebepten ötürü ayak bakımlarına daha fazla dikkat etmekte yarar var.

Özellikle denizci kıyafetlerinde görülen çizgiler artık moda haline geldi ve ayakkabılara da sıçramış durumda. Önceden puantiyelerin bulunduğu ayakkabıda artık çizgiler yer alıyor ve ayakkabılarda kullanılan malzemelerde kış aylarındak kalma bir alışkanlık haline gelen gümüş tercihi de devam ediyor.

Bunlara ek olarak spor ayakkabı modasında da ilginç bir şekilde  gizli platform topuk modasının başladığını da belirttikten sonra topuklu ayakkabı modasının her modele sıçradığını söylemek yanlış olmaz herhalde.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.
12
© 2022 Ayakkabı Sitesi. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie