Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Çocuk Terlik :

Çocuk Ayakkabısı Alırken!

Seneye de giymesin! Çocuklarımız için ne alsak seneye de giyer düşüncesinde bir beden büyük alırız. Oysa bu çocuklar için çok tehlikeli olmaktadır. Çocuk ayakkabı konusunda yazın ayakkabı seçimini ele alacağız. Çocuklar için ayakkabı seçiminde uyulması gereken başlıca durumlar vardır. Ayakkabının ucu yuvarlak olmalıdır. Ne büyük ne de küçük ayakkabı alınmalıdır. Ayağı tam kavraması için, tam ayak boyutunda ayakkabılar alınmalıdır. Yanların çok büyük önemi olmakla birlikte yanlardan rahat bir ayakkabı seçilmelidir. Yani ayak yanlardan sıkışmamalıdır.

Böylece ayağın ortopedisinde bir değişime yer verilmemektedir. Yazın ayakkabı seçimi ile normal ayakkabı seçimi arasında sadece üstü açık, kapalı olayı oynamaktadır. Yani ucu açık, sandalet tipi denilen ayakkabılar yazın tercih edilmelidir. Ayakkabıların hafif olmasının büyük bir önem taşıdığını belirtmek isteriz. Çünkü çocuklar bizim kadar güçlü bileklere sahip değildir. Ağır ayakkabılar bilekleri yenik düşürebilir. Bunun için hafif ve hareketine engel olmayacak ayakkabılar alınmalıdır. Diğer yandan ayakkabılar kıvrılabilir özellikte olmalıdır. Burnu ile topuğu birbirine değmelidir. Sert ayakkabılar sağlık koşulları bakımından sınıfta kalmıştır.

Kıyafetinize Uygun Ayakkabı Seçimi

Özellikle bayanların çok dikkat ettiği ama erkekleri de bu konuda unutmamamız gerekmektedir. Bir kıyafete uygun ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır bu konuda bilgi paylaşımları yapacağız. Öncelikle bayanların yazın hareketli ve spor kıyafet ve shortlarının altına önü büzüşük olan babet tarzında bağcıklı ayakkabıların moda olacağını şimdiden haber verelim. Diğer tarzlar da ise üç parmak boyunda sivri burun topuklu ayakkabılar özellikle bayanların iş kıyafetlerinin altına renge uygun seçimler ile iyi şekilde durabileceğine eminiz. Erkekler de ise bu sezon en çok ön planda olan taba renkli ve siyah rugan renkli spor ve sade bağcıklı ayakkabılar hoş durmaktadır. Gene spor olarak da kullanılan bu ayakkabıların dışında farklı bir spor ayakkabı düşünüyorsanız ise lacoste ve puma modellerin outdoor bölümünden kendinize uygun bir ayakkabı bakabilirsiniz. Renk seçimi olarak gri, siyah ve taba kahvesi sizin için yılın modası olacak renklerdir. Bu sezonun genel olarak moda kıyafet renkleri ise bayanlarda fuşya, lacivert ve çağla yeşilidir.

© 2022 Ayakkabı Sitesi. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie