Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Çocuk Okul :

Çocukların Ayakkabı Seçimi

Ebeveynler olarak, dünyada sayısız uğraşın arasında çocuğumuzu en iyi şekilde yaşatmak ve yetiştirmek isteriz. Bu duygu bizi, her zaman daha iyisine yönlendiren, daha iyisini araştıran ve bilmeye zorlayan bir duygudur. Yine bu duyguyla beraber, çocuğumuza her zaman istediği ne varsa, önüne sunmak isteriz. Bir çocuğun isteyebileceği şeyler, akla gelmedik şeyler olabildiği gibi, en basit insan ihtiyaçlarından biri de olabilir. İşte ayakkabı isteği, bu isteklerden yalnızca bir tanesidir. Kendi sosyal çevresinde, yani okulunda sokakta arkadaşlarına karşı, kendini güvende hissetmesini sağlayacak bu unsur, gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır.

Bir çocuk, yaşından dolayı merak etmek ve denemek hissindedir. Bu istem, onu oynamak, araştırmak, yürümek gibi eylem gerektiren işlere yönlendirir. Bunu yapabilmesi için, ona imkanlarını kolaylaştıracak ayakkabılar almak, bir ebeveyn için makul ve gerekli bir iş olsa gerek. Çocuğunun merak ederek ve deneyerek öğrenmesini isteyen her anne baba, onun için hem sağlıklı hem de kaliteli ayakkabı almayı dikkate değer bulmaktadır. Çocuğunuz için her yönden en iyisi, bununla mümkün.

Çocuk Ayakkabısı Alırken!

Seneye de giymesin! Çocuklarımız için ne alsak seneye de giyer düşüncesinde bir beden büyük alırız. Oysa bu çocuklar için çok tehlikeli olmaktadır. Çocuk ayakkabı konusunda yazın ayakkabı seçimini ele alacağız. Çocuklar için ayakkabı seçiminde uyulması gereken başlıca durumlar vardır. Ayakkabının ucu yuvarlak olmalıdır. Ne büyük ne de küçük ayakkabı alınmalıdır. Ayağı tam kavraması için, tam ayak boyutunda ayakkabılar alınmalıdır. Yanların çok büyük önemi olmakla birlikte yanlardan rahat bir ayakkabı seçilmelidir. Yani ayak yanlardan sıkışmamalıdır.

Böylece ayağın ortopedisinde bir değişime yer verilmemektedir. Yazın ayakkabı seçimi ile normal ayakkabı seçimi arasında sadece üstü açık, kapalı olayı oynamaktadır. Yani ucu açık, sandalet tipi denilen ayakkabılar yazın tercih edilmelidir. Ayakkabıların hafif olmasının büyük bir önem taşıdığını belirtmek isteriz. Çünkü çocuklar bizim kadar güçlü bileklere sahip değildir. Ağır ayakkabılar bilekleri yenik düşürebilir. Bunun için hafif ve hareketine engel olmayacak ayakkabılar alınmalıdır. Diğer yandan ayakkabılar kıvrılabilir özellikte olmalıdır. Burnu ile topuğu birbirine değmelidir. Sert ayakkabılar sağlık koşulları bakımından sınıfta kalmıştır.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.
12
© 2023 Ayakkabı Sitesi. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie