Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Çocuk Sandalet :

Çocuk Ayakkabısı Alırken!

Seneye de giymesin! Çocuklarımız için ne alsak seneye de giyer düşüncesinde bir beden büyük alırız. Oysa bu çocuklar için çok tehlikeli olmaktadır. Çocuk ayakkabı konusunda yazın ayakkabı seçimini ele alacağız. Çocuklar için ayakkabı seçiminde uyulması gereken başlıca durumlar vardır. Ayakkabının ucu yuvarlak olmalıdır. Ne büyük ne de küçük ayakkabı alınmalıdır. Ayağı tam kavraması için, tam ayak boyutunda ayakkabılar alınmalıdır. Yanların çok büyük önemi olmakla birlikte yanlardan rahat bir ayakkabı seçilmelidir. Yani ayak yanlardan sıkışmamalıdır.

Böylece ayağın ortopedisinde bir değişime yer verilmemektedir. Yazın ayakkabı seçimi ile normal ayakkabı seçimi arasında sadece üstü açık, kapalı olayı oynamaktadır. Yani ucu açık, sandalet tipi denilen ayakkabılar yazın tercih edilmelidir. Ayakkabıların hafif olmasının büyük bir önem taşıdığını belirtmek isteriz. Çünkü çocuklar bizim kadar güçlü bileklere sahip değildir. Ağır ayakkabılar bilekleri yenik düşürebilir. Bunun için hafif ve hareketine engel olmayacak ayakkabılar alınmalıdır. Diğer yandan ayakkabılar kıvrılabilir özellikte olmalıdır. Burnu ile topuğu birbirine değmelidir. Sert ayakkabılar sağlık koşulları bakımından sınıfta kalmıştır.

Çocuk Sandaleti

Yetişkinlere göre daha dayanıksız olan çocuklar, yaz sıcaklarında biz yetişkinlerden daha çok zarar görmekte, bu nedenle sıcak havalarda kapalı ayakkabılar yerine sandalet tarzı ayakkabıları seçerek çocuğunuzun ayaklarının serin kalmasını sağlayabilirsiniz. Vücut ateşinin ayarlanmasında klima görevi gören ayaklarımız, sıcak havalarda sıcak zemin ve hava nedeniyle kapalı bulunduğu ayakkabı içerisinde bedenimizin daha da ateşlenmesine neden olur. Sizde çocuğunuz için yazlık ayakkabı alışverişine çıkacaksanız bu önerimizi mutlaka göz önünde bulundurun.

Her yaştan insanın yaşına ve zevkine uygun üretilen sandalet modellerinin çocuk serisi gerçekten çok renk ve çeşitlilikte. Kız çocukları için çiçekli, desenli ve rengarenk tonlarda üretilen sandaletler, erkek çocukları için ise genellikle sevdikleri çizgi film kahramanları ve tuttukları takım renkleriyle üretiliyor. Özellikle kaliteli markaların ürünleri sağlamlık ve sağlık açısından ilk tercih olmalıdır. Ucuz alacağınız çocuk sandaleti kısa sürede yıpranacak ve çocuğunuzun ayağında rahatsızlıklara ve yaralanmalara neden olacaktır. Alışverişe çıktığınızda almaya karar verdiğiniz sandaletin çocuğunuzun ayağına rahat oturmasına mutlaka dikkat edin. Açık bir model olması nedeniyle büyük yada küçük olan sandalet çocuğunuzun ayağının yada parmaklarının yaralanmasına neden olabilir.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.
12
© 2022 Ayakkabı Sitesi. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie