Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kaya Tırmanış Ayakkabıları

Ayakkabi_11

Sizde kaya tırmanış sporuyla uğraşmayı düşünüyorsanız, bu sporun en önemli malzemelerinden biri olan tırmanış ayakkabılarına mutlaka sahip olmalısınız. Kaya tırmanışlarında özellikle ayaklarınızın esnek ve kayalara rahatça tutunabilecek malzemeden üretilmiş ayakkabılara ihtiyacınız olacak.

Tamamen lastik tabandan imal edilen, tırmanış esnasında ayakkabınızın üst yüzeyinin yıpranmaması içibilekten öne ve yanlara doğru bir bant bulunuyor. Tırmanış esnasında ayaklarınızın terlemesini önlemek amacıyla tamamen hava alabilen bir malzemenin kullanıldığı kaya tırmanış ayakkabıları, rahat giyilebilmesi için esnek ve giyildiğinde ayağınızdan çıkmaması için sağlam bacıklar ve yapışkan bantlarla desteklenmiş.

Tırmanış ayakkabısı almaya karar verdiyseniz eğer, alacağınız ayakkabının ayağınıza iyice oturması çok önemlidir, ayağınıza büyük gelen ayakkabı ayak bileğinizin burkulmasına ve tırmanış esnasında bastığınız yeri iyi hissetmemenize neden olarak sakatlanmalara yol açabilir. Bakımı ise oldukça kolay, her tırmanıştan sonra dış yüzeyini temizledikten sonra şeklinin bozulmadan korunabilmesi için içine bez ve kağıt koymanız gerekiyor. İçine bez ve kağıt koyulmasında ki amaç, şeklinin bozulmasını önlemek ve nemden korumak. Kaya tırmanış ayakkabılarını bu tarz spor malzemelerin satışını yapan yada alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2024 Ayakkabı Sitesi. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie