Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Çocuk Ayakkabısı Diyip Hafife Almayın

cocuk-ayakkabisi-al

Çocuklarınıza alacağınız ayakkabı onun geleceğe atacağı adımları siz ebeveynlerin ellerinde. Sağlam ve rahatlığının haricinde onun ortopedik sağlığını da düşünmelisiniz. Çünkü sağlıksız bir ayakkabı çocuğunuzun ayak gelişiminden yürüyüşüne, duruşuna kadar pek çok şeyi etkileyebiliyor. Çocuklara ayakkabı alırken, denemeden almayın. Çocuğunuz yanınızda olmadan ayakkabı almayın.

Çocuğunuzun ayak ölçüsüne güvenmek yerine uygun ayakkabıyı bulmak için deneme yanılma yöntemini tercih etmelisiniz. Aldığınız ayakkabı için asla zamanla açılır şeklinde bir düşünceniz olmasın, ayakkabınız daha ilk alındığı anda rahat olmalıdır.

Çocuğunuzun ayakkabı alışverişini sabah saatlerinde değil, öğleden sonra yapın. Gün içinde çocukların ayaklarında tıpkı büyüklerde olduğu gibi hafif şişme olur. Ayakkabı mutlaka öğleden sonra alınmalıdır. Çocuğunuzun ayakkabısını ayakta bastırarak deneyin. Çocuğunuzun son giydiği ayakkabı numarası yeni alacağınız ayakkabı için kesinlikle referans alınmamalı. Çünkü çocuk ayakları büyüme esnasında çok değişkenlik gösterir.  Her iki ayağın ölçüleri birbirinden farklı olabilir denemenizi büyük olan ayağa göre yapmalısınız. Ayakkabıyı denerken o ayakkabıyla birlikte giydirmeyi düşündüğünüz çorapla deneyin.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2024 Ayakkabı Sitesi. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie