Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Babet Ayakkabı Modelleri Sağlıksız mı?

Babet_Ayakkabi_11

Topuksuz bir model olması ve rahat olması nedeniyle tercih edilen babet ayakkabı modelleri gerçekten sağlıklı mı? Kimi uzmanlar yaz aylarında rahat olması nedeniyle sağlıklı olduğu söylense de kimi uzmanlar sağlıklı olmadığı yönde görüş belirtiyorlar. Doktorum programına katılan Özgül İşgör babet ayakkabı modellerinin sağlıklı olup olmadığı hakkında bilgiler vererek ayak sağlığını bozabileceği yönünde görüş belirten uzmanlardan biri. Peki babet ayakkabı modellerinin ayak sağlığı açısından zararları nedir?

Genel kanı olarak düz olması nedeniyle sağlıklı olduğu düşünülen ve tercih edilen babetler çok düz bir model olmasından dolayı yürüme esnasında adım atarken ayaklarımızı tam sarmadığı ve ayağımızı tutacak bir bağ olmaması nedeniyle ayaklarımızdaki en önemli bölgelerden biri olan eklem bölgelerinde zedelenme ve hasarlara neden olabiliyor. Babet modeller çok rahat olması nedeniyle giydiğinizde, ayaklarınız babetlerin ayaklarınızdan çıkmaması için ayak parmaklarınız kasılır ve bu esnada parmak eklemlerinizin hasar görmesine neden olabilir.

Bu şekilde giymeye devam ettiğinizde nasır olarak görünen ve nasır sandığınız belirtiler, bahsettiğimiz nedenlerden dolayı oluşan eklem dejenerasyonlarıdır. Bu nedenle babet kullanımlarınızı sürekli hale getirmeden ayak sağlığınızı düşünerek kullanmalısınız. Çok topuklu ayakkabılar giyemiyorsanız en azından hafif topuklu modelleri tercih edebilirsiniz.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2022 Ayakkabı Sitesi. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie